Ελάτε να δούμε θέατρο!

Οι μαθητές και μαθήτριες του Νηπιαγωγείου μας παρακολούθησαν την θεατρική παράσταση “Γκάρη το μιουσικάλ¨ στο Βασιλικό Θέατρο Θεσσαλονίκης στις 6 Δεκεμβρίου 2022 και στην συνέχεια επισκεφθήκαν το Παιδικό Μουσείο Θεσσαλονίκης. Η διδακτική εκπαιδευτική εκδρομή πραγματοποιήθηκε σε συνεργασία με το 3ο Δημοτικό Σχολείο Αιγινίου και το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων των Σχολικών Μονάδων.

Οι δράσεις αυτές εντάσσονται στο σχέδιο δράσης της σχολικής μας μονάδας με τίτλο “Το σχολείο δυναμώνει με φορείς σαν ανταμώνει’ στα πλαίσια του άξονα 7-Σχολείο&Κοινότητα της Αξιολόγησης του Εκπαιδευτικού Έργου της Σχολικής Μονάδας καθώς και στις δράσεις του Αειφόρου Ελληνικού Σχολείου όπου εντάσσεται στον 3ο Πυλώνα-Προαγωγή Τεχνών και Πολιτισμού.

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...