“A small seed can change the whole world”-The pyramid of healthy eating-An etwinning project

Τα παιδιά του 3ου Νηπιαγωγείου Αιγινίου συμμετέχουν στο ευρωπαϊκό πρόγραμμα Etwinning “A small seed can change the whole world” μαζί με άλλες 11 χώρες. Οι μαθητές μας έχουν την ευκαιρία μέσω τους προγράμματος να συνεργαστούν με τους μαθητές των σχολείων συνεργατών μας και να μάθουν για την σημασία του σιταριού στην ζωή του ανθρώπου και για την αξία του στη διατροφή του.

Η πυραμίδα της υγιεινής διατροφής και η θέση του σιταριού και των προϊόντων του σε αυτή!

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...

2 Σχόλια

1. Ο/Η free guide istanbul λέει:

Write more, thats all I have to say. Literally, it seems
    as though you relied on the video to make your point.
    You clearly know what youre talking about, why waste your intelligence on just
    posting videos to your site when you could be giving us something informative
    to read?