Επίσκεψη Οδοντιάτρου στο σχολείο μας.

Μια από τις αρκετά ενδιαφέρουσες επισκέψεις στο χώρο του νηπιαγωγείου μας ήταν και η επίσκεψη του κ. Δωδόπουλου Γεώργιου , χειρούργου οδοντίατρου . Μέσα από ένα πολύ όμορφο ταξίδι γνώσεων και παιχνιδιών μας είπε πράγματα για την φροντίδα των δοντιών μας , μας αποκάλυψε μυστικά για ένα λαμπερό και υγιές χαμόγελο και μας αποχαιρέτησε με μικρά συμβολικά δωράκια για τα μικρά μας τα δοντάκια.Η επίσκεψη αυτή πραγματοποιήθηκε μέσα σε ένα πλαίσιο προγραμμάτων που εκπονούνται στο σχολείο,το πρώτο που είναι ένα καινοτόμο πρόγραμμα και ονομάζεται “Γάλα μια σταγόνα θησαυρός” και το δεύτερο ένα πρόγραμμα που υπάγεται σε ένα σχολικό δίκτυο αγωγής υγείας.

IMG_0438 IMG_0425 IMG_0426 IMG_0428 IMG_0430 IMG_0432 IMG_0434 IMG_0435 IMG_0436

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...