13 Φεβρουαρίου-Εκδηλώση για την Ασφάλεια στο Διαδίκτυο.

Με αφορμή λοιπόν την μέρα που προηγήθηκε 11Φεβρουαρίου ,για την ασφάλεια στο Διαδίκτυο , τα παιδιά του νηπιαγωγείου μας στις 13 Φεβρουαρίου είχαν την τιμή να ενημερωθούν από τον κ. Φώλιο ,Υπαστυνόμο Α΄του Αστυνομικού τμήματος του Δήμου Πύδνας -Κολινδρού για τους κινδύνους του Διαδικτύου. Επίσης μας συμβούλευσε πως θα μπορέσουμε να τους αντιμετωπίσουμε και να περιηγούμαστε με ασφάλεια στο Διαδίκτυο. Επιπλέον τα παιδάκια μας παρουσίασαν στα παιδιά του 3ου Δημοτικού το παραμύθι που δημιούργησαν με τίτλο “Τα παθήματα του Γατούλη -Διαδικτυούλη” με το οποίο συμμετείχαν και στον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό του SaferInternet4Kids.gr .

IMG_9289 IMG_9290 IMG_9291 IMG_9302 IMG_9309

Ο έπαινος συμμετοχής που απονεμήθηκε στα παιδιά μας από το SaferInternet4Kids.gr

IMG_9323

Έπαινος δόθηκε στα παιδιά του 3ου Νηπιαγωγείου και για το παραμύθι που έγραψαν κατά την σχολική χρονιά 2018-2019 με τίτλο “Τα παθήματα του παπάκι Googlaki” και προβλήθηκε στην εκδήλωση που έγινε για την Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου στο Κέντρο  Διάδοσης Επιστημών και Μουσείου Τεχνολογίας-ΝΟΗΣΙΣ.

IMG_9330

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...